VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış ve Servis Merkezi

VRF Sistem Maliyeti Ne Kadardır?

vrf sistem maliyeti ne kadardır

VRF klimalar satın alınırken öncelikle fiyatına ve performansına dikkat edilir. VRF sistemleri özellikle geniş ve katlı binalarda kullanıldığı için maliyeti normal klima fiyatlarından yüksek olabilir. Ancak yine de her VRF klima modeli için yüksek fiyatlar söz konusu değildir. VRF sistem maliyeti ne kadardır sorunuza klima keşif ve satış ekipleri daha sağlıklı cevap vermektedir.

VRF sistem maliyeti, satın alacağınız klimanın kapasitesinde ve kalitesine göre değişiklik gösterecektir. Seçeceğiniz VRF klima A sınıfı olursa, verimlilik ve performans değerleri yüksek şekilde tasarlanırsa elbette maliyetler değişecektir.

VRF klima sistemleri maliyet açısından bir diğer dikkat edilmesi gereken husus, klimanın alınacağı yerin büyüklüğüdür. Mekanın büyüklüğüne göre satın alınmayan klimalar, hem çabuk arızalanır hem de istediğiniz verimi almanıza engel olur.

İklimlendirme sistemi kurulacak binada VRF klima maliyeti hesaplanırken:

  • VRF klima sistemi kurulacak mülk tipi
  • VRF klima sisteminin kurulacağı binadaki kişi sayısı
  • İlk kurulum olup olmadığı
  • VRF klima sistemi kurulacak binanın ısı yalıtımına sahip olup olmadığı
  • Klimanın etki alanının yüksekliği
  • Klimanın etki alanının büyüklüğü
  • Merkezi klima sisteminin kurulacağı yerde ne tür bir ısıtma soğutma sisteminin mevcut olduğu
  • Ekstra talepler göz önünde bulundurulmaktadır.

Keşif ekipleri VRF klima sistemi maliyet hesaplaması yapmak için mekanınıza gelerek kurulacak sistemin büyüklüğü ve kapasitesi hakkında sizlere bilgilendirme yapmaktadır. Ardından büyüklük, kişi sayısı ve mekan koşulları ile diğer etkenlere göre VRF klima fiyatları için teklif hazırlamaktadır. Fiyat teklifini onaylamanız halinde montaj hizmeti sunarak cihazlarınızı en iyi yere monte etmektedir. Kullanım hakkında da bilgi veren montaj ekipleri satış sonrası servis hizmetlerinde de bakım, onarım, yedek parça ve aksesuar desteği sağlamaktadır.

vrf sistem maliyeti

VRF Klima Maliyetini Etkileyen En Önemli Faktörler

“VRF sistem maliyeti ne kadardır?” sorunuza daha net cevap verebilmek için en önemli faktörlerin VRF klima fiyatlarına nasıl etki ettiğini incelemek gerekir. VRF klima fiyatları markadan, modelden ve kapasiteden etkilenmiştir. Daha detaylı bakarsak:

Mekan Büyüklüğü

Mekan büyüklüğü ve mekandaki birbirinden bağımsız oda sayıları VRF sistem maliyeti üzerinde etkili olmaktadır. Binanız ne kadar genişse ihtiyacı olan klima kapasitesi de artacaktır. VRF klima fiyatları için en önemli etken mekanın büyüklüğüdür.

Mekandaki Kişi Sayısı

Oteller, hastaneler, plazalar; hem çok kişinin çalıştığı hem de kişi kapasitesinin geniş olduğu binalardır. Bu nedenle hangi VRF klimanın satın alınacağını belirleyen önemli etkenlerden biridir. VRF klima sistemleri maliyet hesaplaması yapılırken mekandaki kişi sayısı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

VRF Klima Modeli

Duvar tipi, Salon tipi, Kaset tipi, Tavan tipi VRF, Kanallı tip VRF, Yer tipi VRF klima modelleri arasından hangisini seçtiğinize bağlı olarak VRF klima fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu seçimi elbette klima keşif ekipleri ve teknisyenlerle birlikte yapmanız gerekecektir. VRF klima modelleri arasından yaptığınız seçim bütçenizi değiştirmenize neden olabilir.

Kullanım Alanı

Satın alacağınız VRF klimaların nerede kullanılacağı da VRF klima maliyeti hesaplanırken dikkate alınan unsurlardandır. Konut, plaza, otel, AVM, stadyum, fabrika ve hastane gibi birbirinden farklı mekanlar için kullanılacak klima kapasiteleri ve modelleri değişeceği için VRF sistem maliyeti de farklılaşacaktır.

VRF Klima Markası

Dünyanın en iyi VRF klima markalarından olan Mitsubishi, General, Daikin, Samsung, Panasonic, Toshiba, Midea, LG, Vestel, Gree, Hitachi, Fujitsu, Sanyo, Arçelik ve York her sene geliştirdiği VRF klima teknolojileri sayesinde en iyi klima modellerini kullanıcıları ile buluşturuyor. Klimaların özellikleri geliştirildikçe fiyatları da değişiyor. VRF sistem maliyeti de bu bağlamda klimanın markasından etkileniyor.

VRF Klima Kapasitesi

VRF klima sistemleri maliyet hesaplaması yapılırken ihtiyaç duyulan kapasite de göz önünde bulundurulmalıdır. VRF klima kapasitesi üzerinde de mekandaki kişi sayısı, iklim koşulları, ısı kayıpları ve kazanımları, pencere sayısı gibi etmenler rol oynayacaktır. VRF klima fiyatları bu etmenlerden etkilenmektedir.

İstenen Isıtma Soğutma Performansı

Isıtma ya da soğutma kapasitelerinden hangisinin daha yüksek istendiği, klimanın mekandaki işlevi VRF klima fiyatları için belirleyici bir koşuldur. VRF sistem maliyeti ne kadardır diyenler için istedikleri performansı keşif ekiplerine belirtmeleri yararlı olacaktır.

VRF klima sistemleri maliyet hesaplaması yapılırken öncelikli olarak bahsettiğimiz durumlar göz önünde bulundurulmaktadır. Her proje için farklı maliyetler verildiği için herhangi bir fiyat aralığından bahsetmek doğru olmayacaktır. VRF klima satış ve keşif ekipleri sizlere en doğru bilgiyi verecektir…

Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır! +90 (212) 923 11 56