VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış ve Servis Merkezi

Sanyo VRF Klima Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

sanyo vrf klima arıza kodları

Sanyo vrf klima arıza kodları, klimanın aniden arızalanması durumunda kullanıcılara yol göstermesi açısından önemlidir. Sanyo vrf klima arıza kodu verdiği zamanlarda eğer “klima çalışmıyor” hatasını görüyorsanız, elektrik kesilmiş olabildiğin elektrik kablolarını kontrol ederek güç durumunu kontrol edebilirsiniz.

Klimanıza giden elektriğin voltajı düşük olabilir bu yüzden de sanyo vrf arıza kodları karşınıza çıkma ihtimali yüksek durumlardan bir tanesidir. Sanyo vrf klima arıza kodları içerisinde bizlere sorun yaşatacak kodlardan bir tanesi de “çalışma lambası yanıp sönüyor ve klima çalışmıyor” kodudur. Böyle bir durum içerisinde kaldığınız zaman Sanyo vrf servisinden destek alabilirsiniz.

Sanyo vrf klima arıza kodları sizlerin servis durumuna gerek kalmadan kendiniz çözebilmeniz için verilen kodlardır. Bu kodlar sayesinde olası arıza durumlarını kontrol ederek basit arızaları çözebilirsiniz.

Sanyo VRF Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Yaz aylarında ev içerisinde en çok kullanılan ürünlerden bir tanesi de klimadır. En çok kullanılan ürün olduğundan ötürü de en çok sorunları yaşadığımız cihazlardan biri de klimadır. Özellikle de düzenli olarak bakımı yapılmayan ve de yaz kış sürekli olarak açık bırakılan klimalar arıza gösterebilir. Klima üzerinde gösterilen sanyo klima arıza kodları ile bu sorunları çözebilir ya da kişisel müdahalelere ihtiyaç duyulduğun da servis çağırılabilir.

Klima arızalarından bir başka sorun ise “kompresör çalışıyor ancak hemen duruyor”dur. Sanyo vrf klima arıza kodu gösteriliyorsa kondenser bobinin ön tarafında tıkanma mevcut olup tıkanmanın giderilmesi gerekmektedir. Bu durum için servisten bilgi alınabilir. Klima aldığınız andan itibaren bir çok sorun ile karşılaşıp bu sorunları da sanyo vrf klima arıza kodları ile birlikte çözülecektir.

Arıza Kodları ve Akıllı Çözümler

Klima üzerinde bulunan sanyo vrf arıza kodu ile arızanın temeline inilerek en kısa süre içerisinde ilk aldığınız gün gibi kullanma imkanınız bulunmaktadır. Sanyo vrf arıza ile oluşturulmuş olan arıza kodu ile akıllı çözümler üretilerek olası bir müdahale anında ise yetkili birimlere haber verilmesi uygun olmaktadır. Bu kodlar içerisinde S 01, S 02, S 04, S 05, S 06, E 01, E 03-05, E 09, E11 gibi kodlar ile akıllı çözümler üretilmeye çalışılır.

vrf klima servisi

Sanyo VRF klima arıza kodları:

Arıza Kodları Arıza Kodları Sebebi
S 01 İç oda sensör arızası
S 02 İç ünüte boru sensör arızası
S 04 Kompresör sıcaklığını hisseden sensör arızası
S 05 Dış ünite kondenserinde bulunan sensörün arızasıdar
S 06 Dış ünite hvasını hisseden sensör arızası
E 01 İç dış ünüte iletişim arızası
E 03-05 Dış ünite kart arızası
E 09 Sistemde gazda sorun vardır yani eksiktir
E 11 Sistemde gazda sorun vardır yani eksiktir

Arıza Olmayan Durumlar

Klimanızı çalıştırmadan hemen önce ya da çalışma esnasında klimanın içerisinden ses gelmesi veya ortama salınan havanın buğulu olması, su sesi duyulması normal olarak karşılanabilecek durumlardır. Bu gibi durumların sık sık yaşanması halinde Sanyo vrf arıza olarak nitelendirebileceği gibi hemen servisi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bilinçsiz Müdahalelerden Kaçının Yetkili Servise Güvenin!

Sanyo VRF klima arızalarında mutlaka yetkili servisten yardım almakta yarar var. Bilinçsiz uygulamalar hem klimanızın ömrünü kısaltır hem de bütçenize zararlıdır. Bu nedenle Sanyo VRF klima arıza kodları ile karşılaştığınızda basit durumlar dışında müdahalelerden kaçınmanız gerekir.

Telefon 444 ( 11) 56
Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır! 444 11 56