VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış ve Servis Merkezi

Samsung VRF Klima Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

samsung vrf klima arıza kodları

Son nesil klimaların hepsinde yaşanan sorunları belirtmek için arıza kodları tasarlanmıştır. Klimaların dijital ekranlarında ve ya kumanda üzerinde ki ekranda Samsung vrf klima arıza kodları görebilirsiniz. Samsung vrf klima arıza kodları oldukça anlaşılır türden kodlardır. Bu nedenle arıza durumunda yapmanız gereken en iyi durum, Samsung yetkili servisini arayarak en kısa süre için randevu almak olacaktır. Samsung yetkili servisleri Samsung vrf klima arıza kodları sorunlarını iyi bilmesi sebebiyle sorunu hızlıca çözebilmektelerdir.  Aksi takdirde bu sorunu kendiniz halletmeye çalıştığınız durumlarda sorunu daha da büyütebilirsiniz. Böyle durumların yaşanmamasını istiyorsanız kendi başınıza işlere kalkışmamalısınız.

Samsung VRF Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Öncelikle yetkili servisi çağırmadan önce Samsung vrf klima arıza kodu ile yetkili servisi bilgilendirmeniz durumunda sorun daha kolay çözüme ulaşacaktır. Gerekli olan malzemeleri bu sayede getirebilecek olan yetkili servis ile işlemler daha hızlı sonuca varacaktır. Yetkili servisi çağırmadan önce ilk yapmanız gereken şey müşteri hizmetlerini arayarak Samsung vrf arıza hakkında bilgi vererek randevu tarihi belirlemek olacaktır. Bu durum sizlerin müsait olduğu bir zamanda servisin geleceğinden ötürü yapılmaktadır.

Arıza Kodları ve Akıllı Çözümler

Her klimada olduğu gibi Samsung’un çıkarmış olduğu vrf klimalarda da Samsung vrf arıza kodları bulunmaktadır. Samsung vrf arıza kodları anlamları ve çözümleri bizler tarafından, sizlere en uygun bir şekilde anlatılmaya çalışılmıştır.

  • E101 Arıza Kodu : Bu arıza iç ve dış ünitelerin arasında ki ilişkinin kopmasından meydana gelmektedir. Bu durumda yapmanız gereken şey iç ve dış ünite arasında bulunan elektrik kablolarının çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olacaktır. Ancak bu Samsung vrf klima arıza kodu riskli bir kod olması sebebiyle yetkili servis aracılığı ile gerçekleştirmeniz daha mantıklı olacaktır.
  • E121 Arıza Kodu : Bu Samsung vrf klima arıza kodu iç sıcaklık sensörünün bozulduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda konektörün bağlatısın kontrol edilmelidir.
  • E122 – E123 Arıza Kodu : Bu durumda iç ısı eşanjörü hatası alındığı belirtilir. Bu sorunun anlaşılabilmesi için konektör bağlantısını kontrol etmeniz gerekmektedir.

vrf klima servisi

Samsung VRF klima arıza kodları:

Arıza Kodları Arıza Kodları Sebebi
E1 Oda sıcaklık sensörü arızası.
E2 Dış ünite sensörü arızası.
E3 Evaporatör sensörü arızası.
P1 Emme sensörü arızası.
E6, E7 İç ünite / Dış ünite iletişim arızası.
P4 Boşaltma sensörü arızası.
PA Güç kompresörü arızası.
P6 Donma / Aşırı ısınma güvenlik uyarısı.
P8 Boru sıcaklığı arızası.
EO, E3 Uzaktan kumanda iletim arızası.
UP Kompresör aşırı akım kesintisi.
U8 Dış ünite fan koruma durması.

Arıza Olmayan Durumlar

Kesinlikle bazı müşteriler her durumu arıza olarak görmektedir. Ancak klimanız üzerinde herhangi bir Samsung vrf klima arıza kodları bulunmuyorsa o kadar da endişelenmeye gerek olmayacaktır. Tamamı ile geçeci ve ya sizlerin yapmış olduğu bir ayardan dolayı oluşan durumu sizler hata sanıyor olabilirsiniz. Uyku moduna alınan bir klimanın durarak çalışması, turbo moda alınmış klimanın ise sürekli içeriye hava üflemesi gibi durumlar arıza olarak görülmektedir. Ancak bunlar dijital kumdan üzerinden çözülebilecek durumlardır.

Bilinçsiz Müdahalelerden Kaçının Yetkili Servise Güvenin!

Kesinlikle hiç bir Samsung vrf klima arıza kodu için kendi başınıza müdahaleler etmeniz gerekmektedir. İstenmeyen sonuçların doğabileceği bu durumların önüne geçebilmek için Samsung klima arıza kodları konusunda oldukça bilgili olan yetkili servise sığınmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Samsung vrf arıza kodları sebebiyle daha kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Yetkili servis dışında yapacağınız her müdahale, klimanın veriminin düşmesine neden olabilir. Bu gibi durumlardan mutlaka kaçınılmalıdır.

Telefon 444 ( 11) 56
Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır! 444 11 56