VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış ve Servis Merkezi

Mitsubishi Heavy VRF Klima Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

mitsubishi heavy vrf klima arıza kodları

Türkiye’de yaygın olarak klima kullanılmaktadır. Ancak çoğu kullanıcı bilinçsiz olarak bu eylemi gerçekleştirir. Arızalandığı zaman durumu fark etmeyerek daha da kötüye gitmesine yol açarlar. Bu sebeple klima markalarının kötülemesini yapmaktalardır. Ancak Mitsubishi heavy klima arıza kodları ile bu durumu erkenden fark etmeniz mümkün olacaktır. Klimanızın dijital ekranında ve ya kumandanın ekranında Mitsubishi heavy vrf klima arıza kodları görülebilmektedir. Bu sebeple mitsibushi heavy vrf klima arıza kodu ile kolayca çözüme odaklanabilirsiniz. Ancak bu durumlarda kesinlikle kendiniz müdahale etmemeniz gerekmektedir. Çünkü sizlerin yapmış olduğu hatalar sebebiyle klimanızın garanti kapsamı gitmektedir. Yazılımsal bir hatalar olsa bile, üstesinden geleceğinizi düşünmenizden dolayı müşteri hatası olarak değerlendirilebilir.

Mitsubishi Heavy VRF Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Kesinlikle klimanızda meydana gelen hataya el atmamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra klima servisi yerine farklı özel servisleri çağırmanız durumunda da garantiniz yanabilmektedir. En güzel çözümü Mitsubishi servisinin yapacağını unutmamak gerekmektedir. Gelen servisin, Mitsubishi heavy vrf klima arıza kodu oldukça iyi bilmeleri sebebiyle, kolayca çözüm elde edebileceklerdir. Gelen kişilerin alanında uzman kişiler olması sebebiyle kesinlikle aksi bir durum söz konusu dahil olmadığı sürece dakikalar içerisinde sorununuz hallolmuş olacaktır. Yani kesinlikle Mitsubishi heavy vrf klima servisi çağırmadan önce sizlere hiç bir işlem düşmemektedir. Yapmanız gereken tek işlem servisi arayarak randevu almak olacaktır. Teknik servis Mitsubishi heavy vrf klima arıza kodlarını iyi bildikleri için her şey çok basit olacaktır.

Arıza Kodları ve Akıllı Çözümler

Klimalar sorunlarını belli etmek için çeşitli sinyaller vermektelerdir. Bu sinyallar yani Mitsubishi heavy vrf arıza kodları sayesinde sorun kolaylıkla anlaşılır ve çözülür. Klimanın dijital ekranında ve ya kumanda üzerinde ki en yaygın olarak ortaya çıkan Mitsubishi heavy vrf arıza kodları ve anlamları şunlardır;

  • E1 Arıza Kodu : Klimanızın sürekli olarak çalışma problemine yol açmaktadır. Odanın istenilen sıcaklığa ulaşması durumunda vrf klimalar, durarak fazla enerji yakımına engel olmaya tasarlanmışlardır. Bu Mitsubishi heavy vrf klima arıza kodu oda sıcaklığı için koyulmuş olan sensörün bozulduğunu belirmektedir.
  • E2 Arıza Kodu : Dış ünite ile iç ünite arasında bağlantı sorunları sebebiyle klimanız düzenli olarak çalışmaz. Bu sorunun belirtisi olan bu Mitsubishi arıza kodu, dış ünite sensörü arızası olarak bilinmektedir.
  • E3 Arıza Kodu : Klimanızın soğutmasında sıkıntılar yaşıyorsanız ve bu Mitsubishi heavy vrf arıza kodu aldıysanız, kesinlikle klimanızın evaporatöründe arızalanma meydana gelmiştir.

vrf klima servisi

Diğer Mitsubishi VRF klima arıza kodları:

Arıza Kodları Arıza Kodları Sebebi
E1 Oda sıcaklık sensörü arızası.
E2 Dış ünite sensörü arızası.
E3 Evaporatör sensörü arızası.
P1 Emme sensörü arızası.
E6, E7 İç ünite / Dış ünite iletişim arızası.
P4 Boşaltma sensörü arızası.
PA Güç kompresörü arızası.
P6 Donma / Aşırı ısınma güvenlik uyarısı.
P8 Boru sıcaklığı arızası.
EO, E3 Uzaktan kumanda iletim arızası.
UP Kompresör aşırı akım kesintisi.
U8 Dış ünite fan koruma durması.

Arıza Olmayan Durumlar

VRF klima arıza kodları dışında yer alan durumlarda klimanızı tekrar açıp kapatarak çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Mitsubishi VRF klima çağrı merkezinden de destek alabilirsiniz. Arıza olmayan durumlarda klimanız sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir. Klimanın dijital ekranında ve ya kumanda üzerinde, klimanızın sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.

Bilinçsiz Müdahalelerden Kaçının Yetkili Servise Güvenin!

Kesinlikle her markanın kendine özel servisi sizlere en uygun olan performansı sağlayacaktır. Mitsubishi heavy vrf arıza onarımı konusunda yetkili servisleri oldukça bilgilidir. Mitsubishi vrf arıza kodu için kendiniz veya başkalarının sizlere önermiş olduğu tavsiyeleri bir köşeye bırakarak yetkili servisinize sığınabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey müşteri hizmetlerini arayarak, yetkili servis ile bir randevu düzenlemek olacaktır ve bu sayede Mitsubishi heavy vrf klima arıza kodu sorunu da ortadan kalkmış olacaktır.

Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır! +90 (212) 923 11 56