VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış ve Servis Merkezi

LG VRF Klima Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

lg vrf klima arıza kodları

Sıcaklık kontrolünü elinde bulundurmak isteyen kontrolü seven insanların tercihi LG’den yana oluyor. Her klima da olduğu gibi LG cihazlarda da kullanımdan ya da zamandan kaynaklı olarak sorunlar meydana gelebiliyor. Bunu hızlı ve mantıklı çözümü LG vrf klima arıza kodları sayesinde oluyor. Siz de bu kodları öğrenerek hızlıca ve akıllı çözümler sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken LG vrf klima arıza kodlarını inceleyerek yetkili servisi aramak. Onlar hızlı bir şekilde sorununuzla ilgilenip 48 içinde gereken işlemleri yerine getirecektirler siz de kaldığınız yerden ısıtma yahut soğutma uygulamanıza devam edebileceksiniz.

LG VRF Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Size klima konusunda bilgi sağlıyoruz bu sayede yetkili servisi çağırmadan önce sorunun ne olduğu konusunda bilgileniyorsunuz. Bu sayede ekstra bir tutar ödemeyip sadece sorunla ilgili tutarı ödüyorsunuz. LG vrf arıza kodları bu açıdan avantajlı olmasının yanında zamandan tasarruf ettirmesi açısından da fark yaratmaktadır.

LG vrf arıza kodları sistemi sayesinde klimanızın sorununu hemen anlayabilirsiniz. Ancak klimanızın çalışmasını engelleyen her aksaklığın arıza olup olmadığından emin olmalısınız. Eğer klimanız çalışmıyorsa bu bir sorun olmayabilir. Ünitenin fişe takılı olduğundan emin olun. Klimanızın ses çıkarması da büyük bir sorun değildir çünkü klimalar açılış sürecinde kompresörün ısınması nedeniyle ısı verebilir. Klima servisini çağırmadan önce LG vrf arıza kodları inceleyin.

Arıza Kodları ve Akıllı Çözümler

LG’nin geliştirmiş olduğu arıza kodları ve akıllı çözümler sayesinde klimanızda ne sorun olduğuna rahatlıkla ulaşabileceksiniz. LG müşterilerinin en sık karşılaştığı LG vrf klima arıza kodu E1’dir. Bu oda sıcaklığı sensöründe sorun olduğunu bildirir. Bir diğeri LG vrf klima arıza kodu ise PA bunun anlamı ise güç kompresörü arızasıdır. Son olarak kullanıcıların karşısına çıkan LG vrf klima arıza kodu UP’dir bunun anlamı ise kompresör aşırı akımdan dolayı kesinti yapmıştır. Siz de bu kodların herhangi biriyle karşılaştığınızda yetkili servisi arayın.

vrf klima servisi

LG VRF klima arıza kodları:

Arıza Kodları Arıza Kodları Sebebi
CH 01 Oda sensörü
CH 02 Giriş boru sensörü
CH 03 Haberleşme (iç –kablolu kumanda arası)
CH 04 Drenaj pompası /su seviye siviçi
CH 05 Haberleşme (İç –dış arası)
CH 06 Cikis boru sensörü
CH 07 Farklı işletim modu
CH 09 Emprom arızası
CH 10 Fan motoru arızası
CH 21 IPM arızası (komprosörde aşırı akım)
CH 22 CT 2 (aşırı akım)
CH 23-DC Kapasitörde düşük voltaj
CH 24 Düşük / yüksek basınc
CH 25 AC Düşük / AC Yüksek voltaj
CH 26 DC Komprösör arızası
CH 27 PSC Arızası
CH 28 DC Kapasitörde yüksek voltaj
CH 32 Basma boru sıcaklığı yüksek (INV kompresör)
CH 33 Basma boru sıcaklığı yüksek (sabit kompresör)
CH 40 CT devresi
CH 41-D Boru sensörü (açık kısa)
CH 44 Ortam sensörü (açık kısa)
CH 45 Kond. Boru senserü (açık kısa)
CH 46 Emiş boru sensörü (açık kısa)
CH 47-D Boru sensörü sabit (açık kısa)
CH 51 Aşırı kapasite
CH 53 Haberleşme arızası(iç dış arızası)
CH 60 EEPROM arızası
CH 61 Kond. boru sıcaklığı yüksek
CH 62 Soğutucu devre sıcaklığı yüksek

Arıza Olmayan Durumlar

Birçok sorun aslında görüldüğü kadar büyük olmayabilir. Kullanıcıların çoğunluğu kumandanın pili bittiği halde durumu fark etmiyor dahi. Eğer klimanız çalışmıyorsa kumandanızın pillerini kontrol edebilirsiniz. Gerçek sorunlar için LG vrf arıza kodu ile karşılaşırsınız. Sorunlarınıza hızlı ve akıllı çözümler sunmak için LG klima arıza kodları sistemini kullanarak karşılaştığınız durumların arıza olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Bilinçsiz Müdahalelerden Kaçının Yetkili Servise Güvenin!

Vrf klima arıza kodları karşısında yapacağınız işlemler klimanıza zarar verebilir. Bu sebeple en güzel çözüm yolunu sizler için sunacak olan yetkili servislere başvurmalısınız. Her türlü sorunun çözümünü yapabilecek olan bu servisler ile klimanızda olan problemler saniyeler içerisinde geçecektir. LG klima arıza kodları hakkında oldukça fazla biLGi sahibi olan yetkili servis çalışanları, LG vrf klima arıza kodu almanız durumunda klimalarınızı en doğru şekilde onararak tekrar hizmete hazır hale getirmektedir.

Telefon 444 ( 11) 56
Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır! 444 11 56