VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış ve Servis Merkezi

General VRF Klima Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

general vrf klima arıza kodları

Hemen hemen her klima markasının olduğu gibi General vrf klimanın da arıza kodları bulunmaktadır. General vrf klima arıza kodları sırf, General markası için özel olarak tasarlanmıştır. Kendi dillerini üreten bu marka ile meydana gelen birçok hatayı kısa sürede çözebilmektelerdir. Klimanın dijital ekranında veya kumanda ekranında çeşitli General vrf arıza kodları bulunuyorsa, kesinlikle klimanızda çeşitli arızalar meydana gelmiştir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey yetkili servise ulaşarak General vrf arıza kodları sebebiyle meydana gelen sorunun çözümü için harekete geçmek olacaktır.

General VRF Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Bu süreç içerisinde sizlere pek fazla bir iş düşmemektedir. Sadece müşteri hizmetlerini arayarak, General vrf klima arıza kodları sebebiyle yetkili servis ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Bunun sebebi sizler için uygun olan bir randevu saati ve tarihi belirlemek olacaktır. Bunun yanı sıra yapılan bu işlemde hatanın kodu belirtilmelidir. Çünkü ekstra bir malzeme gerekiyorsa yetkili servis bu malzemeleri yanlarında getirerek arızayı daha kolay çözecektir. General vrf klima arıza kodu konusunda oldukça uzman olan yetkili çalışanlar sayesinde sorununuz dakikalar içerisinde halledilmiş olacaktır.

Arıza Kodları ve Akıllı Çözümler

General vrf arıza kodu çeşitli arızaları belirtmektedir. Hemen hemen her sorunun kendi içerisinde kodlamaları mevcuttur. Bu sebeple General vrf klima arıza kodu sorunlar daha kısa sürede daha hızlı bir şekilde çözülmektedir. General vrf klima arıza kodları arasında müşterilerin sıklıkla karşılaştıkları şunlardır;

  • E0:00 = Bu General vrf klima arıza kodu uzaktan kumandanın bozulduğu anlamına gelmektedir. Bu sayede yapmanız gereken şey klimanıza yeni bir kumanda alarak tüm sorunu çözmek olacaktır.
  • E3:00 = Bu hata kodu ile General marka klimanızda bulunan oda sıcaklığı sensörü arıza vermiş anlamına gelmektedir. Bu durumda yapmanız gereken en mantıklı şey yetkili servis ile iletişim içerisine geçmek olacaktır.
  • EE:00 = General klima arıza kodları arasında en tehlikeli arıza kodu budur. Bu anormal bir şekilde yüksek basıncın olduğunu göstermektedir. Bu arızayı fark etmeniz durumunda yapmanız gereken ilk şey klimanızın şalterini kaldırmak olacaktır. Bunun yanı sıra yetkili servisin acilen sorunu çözebilmesi için klimanızın bulunduğu adrese gelmesi gerekmektedir.

vrf klima servisi

Diğer General VRF klima arıza kodları:

EO:OO = İletişim Aksaklığı ( iç ünite – uzaktan kumanda cihazı )

E1:OO = İletişim Aksaklığı ( iç ünite – dış ünite )

E2:OO = Oda Sıcaklığı Sensörü Açık.

E3:OO = Oda Sıcaklığı Sensörü Kontak Yapmış.

E4:OO = İç Ünite Batarya Sıcaklığı Sensörü Açık.

E5:OO = İç Ünite Batarya Sıcaklığı Sensörü Kontak Yapmış.

E6:OO = Dış Ünite Batarya Sıcaklığı Sensörü Açık.

E7:OO = Dış Ünite Batarya Sıcaklığı Sensörü Kontak Yapmış.

E9:OO = Float Sviçi Çalışmış.

EA:OO = Dış Hava Sıcaklık Sensörü Açık.

E6:OO = Dış Hava Sıcaklık Sensörü Kontak Yapmış.

EC:OO = Deşarj Borusu Sıcaklık Sensörü Açık.

Ed:OO = Deşarj Borusu Sıcaklık Sensörü Kontak Yapmış.

EE:OO = Yüksek Basınç Anormal.

Arıza Olmayan Durumlar

Bunların yanı sıra arıza kodları almadığınız çoğu durumda klimanızda herhangi bir arıza meydana gelmeyecektir. Çünkü tüm arızalar kodlanarak çözümlenmiştir. Bu yolla hataların ne olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilmekteler. General vrf arıza durumlarında genellikle kodlar meydana gelecektir. Eğer klimanızda herhangi bir arıza meydana gelmesinden endişeleniyorsanız, uzman servise müracaat edebilirsiniz. Böylelikle klimanızın bakımlarını yaptırarak, herhangi bir arıza oluşumunu engellemiş olursunuz.

Bilinçsiz Müdahalelerden Kaçının Yetkili Servise Güvenin!

Kendi sağlığınızda da doktora görünmeden ilaç tüketmeyeceğiniz gibi klimanızda da aynısı söz konusu olmalıdır. Aksi durumlarda yapacağınız işlemler klimanıza zarar verebilir. General vrf arıza kodları sebebiyle böyle durumların yaşanmasını istemiyorsanız tek yapmanız gerek yetkili servisiniz ile iletişim haline olmanızdır. Alanında uzman olan yetkili personeller klimanızda ki problemi dakikalar içerisinde çözerek, sizlerin sorununu da bitirmiş olacaklardır.

Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır! +90 (212) 923 11 56