VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış ve Servis Merkezi

Fujitsu VRF Klima Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

fujitsu vrf klima arıza kodları

Klimanız arıza mı yaptı hemen fişinizi çekmenize gerek yok. Vrf klima arıza kodları sayesinde bilinçsiz uygulamalardan uzak duracaksınız. Klimanızın çalışmaması halinde yapmanız gereken elektrik kesintisi, pil durumu, zamanlayıcı kontrolüdür. Son olarak ise sigortanın atıp atmadığını kontrol edebilirsiniz. Fujitsu vrf arıza kodları 0’dan E’ye ve EF’ye kadar devam eder ve kullanıcılarına konfor yaratır.

0:00 kodu ile karşılaştıysanız bağlantı hatası var demektir. İç ünite kontrolü ile bu durum aşılır. Diğer bir kod ise E1:00’dır buda bağlantı hatası anlamına gelir fakat bu sefer iç üniteden, dış üniteye doğru bir hata vardır. E3:00 Fujitsu vrf klima arıza kodu ile karşılaşırsanız dönüş havası ısıl direncinde kısa devre var demektir. Son olarak görebileceğiniz kod E4:00 bu kod ise iç ünite bobin ısıl direnci açık olduğunu bildirir. Fujitsu vrf klima arıza kodu hakkında bilgi sahibi olursanız sorunların çözümü oldukça basittir.

Fujitsu VRF Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Uzman teknik servisimizi çağırmadan önce yapabileceğiniz en etkili çözüm Fujitsu vrf arıza kodu hakkında bilgi sahibi olmaktır. Bu sayede profesyonel Fujitsu VRF klima servisi ekiplerine bilgi vererek sorunun daha hızlı çözülmesine yardımcı olabilirsiniz. Eğer gürültüden şikayetçiyseniz öncelikle Fujitsu VRF arıza kodları incelemesi yapmanız size yardımcı olacaktır. Şu iki durumla karşılaşırsanız sorun yoktur: su akıtma sesi, sıkışmış hava sesi. Çok sık karşılaşan bir durum ise klimanın koku yayması bunun başlıca nedeni klimanın odadaki kokuları alma durumudur. Dolayısıyla endişe edilmeden arıza kodları incelenerek sorunlara çözüm getirilebilir.

Arıza Kodları ve Akıllı Çözümler

Fujitsu klima arıza kodları bilmek oldukça akıllı çözümler sunar. Çünkü bu kodlar sayesinde servisi aradığınızda hangi sorunla karşı karşıya olduğunuz söyleyip hızlı ve akıllı çözümler bulabilirsiniz. Örneğin klimanızda ED:00 adlı kodu mu görüyorsunuz. Bu şu anlama geliyor. Boşaltma borusu, boşaltma yaparken ısıl direncinin kısa devre yaptığını Fujitsu vrf arıza kodları inceledikten sonra karşınıza çıkan kodu uzman servis ekibinizle hızlı şekilde çözebilirsiniz.

vrf klima servisi

Arıza Kodları Arıza Kodları Sebebi
0:00 Bağlantı hatası – iç ünite kontrolü
E1:00 Bağlantı hatası – iç üniteden dış üniteye
E3:00 Dönüş havası ısıl direnci kısa devrede
E4:00 İç ünite bobin ısıl direnci açık
E5:00 İç ünite bobin ısıl direnci kısa devrede
E6:00 Dış ünite bobin ısıl direnci açık
E7:00 Dış ünite bobin ısıl direnci kısa devrede
EA:00 Dış ünite ortam ısıl direnci açık
EB:00 Dış ünite ortam ısıl direnci kısa devrede
EC:00 Boşaltma borusu ısıl direnci açık
ED:00 Boşaltma borusu ısıl direnci kısa devrede
EE:00 Yüksek basınç problemi
EF:00 Boşaltma ısısı problemi – çok yüksek = gazdan başka

Arıza Olmayan Durumlar

Çoğu kullanıcı arıza olmayan durumlarda endişelenebiliyor. Fujitsu vrf arıza sistemi sayesinde kullanıcılarının sorunlarını onların evine gitmeden çözme imkanı tanımaktadır. Pil bitmesi, filtre kirlenmesi, klimanın çalışmaması ya da yeterli ısıtma soğutma yapmaması durumları arıza olarak kabul edilmemekle birlikte hızla çözüme kavuşturulmaktadır.

Bilinçsiz Müdahalelerden Kaçının Yetkili Servise Güvenin!

Fujitsu klima arıza kodları karşısında yapacağınız işlemler klimanıza zarar verebilir. Bu sebeple en güzel çözüm yolunu sizler için sunacak olan yetkili servislere başvurmalısınız. Her türlü sorunun çözümünü yapabilecek olan bu servisler ile klimanızda olan problemler saniyeler içerisinde geçecektir. Fujitsu klima arıza kodları hakkında bilgi sahibi olan yetkili servis çalışanları, Fujitsu vrf klima arıza kodu almanız durumunda klimalarınızı en doğru şekilde onararak tekrar hizmete hazır hale getirmektedir.

Telefon 444 ( 11) 56
Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır! 444 11 56