VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış ve Servis Merkezi

Daikin VRF Klima Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

daikin vrf klima arıza kodları

Türkiye’ye yeni gelmiş olan Daikin klimalar, yetkili servislerinin oldukça yetenekli olması ve klimalarının sağlıklı çalışmaları sebebiyle bir anda parlamış bir markadır. Kendilerine özgü olan Daikin vrf klima arıza kodları kesinlikle yetkili servisleri tarafından en ince ayrıntısına kadar bilinmektedir. Bu tür sorunları ile karşılaşmanız gayet mümkün olacaktır. Bu Daikin vrf arıza kodları klimanız üzerinde ve ya klimanızın kumandası üzerinde görmeniz durumunda kesinlikle yetkili servise sığınmanız gerekecektir. Aksi takdirde kendi kendinize bu sorunları çözebileceğinizi düşünmeniz klimanızı ve sizi daha büyük sorunlarla karşılaştırabilir. Böyle durumları yaşamak istemiyorsanız ve arıza hakkında ki olayı kendi suçunuz olarak göstermek istemiyorsanız kesinlikle yetkili servisi çağırmanız gerekmektedir.

Daikin VRF Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

İlk önce sorunu belirlemeniz gerekmektedir. Daikin vrf klima arıza kodları almadan klimanız üzerinde sorunlar yaşıyorsanız ayarlarını kontrol ederek çözebilirsiniz. Ancak böyle durumlar söz konusu olmayıp ekranda Daikin vrf arıza kodları bulunuyorsa hiç bir şekilde müdahale etmeden yetkili servisi çağırmanız gerecektir. Yetkili servise ulaşmak için, müşteri hizmetleri ile iletişim içerisine girebilirsiniz. Bu sayede Daikin VRF klima servisi en kısa süre içerisinde sizlerin sorununu çözmek için harekete geçecektir. Alınan Daikin vrf klima kodları üzerinde çalışmalar yapacaktır. Eğer klimanızda bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, klimanızın dijital ekranında veya klimanın kumandasındaki göstergelere dikkat etmelisiniz. Eğer bir hata meydana gelmişse, arıza kodlarını görmeniz muhtemeldir.

Arıza Kodları ve Akıllı Çözümler

Hemen hemen tüm kaliteli markalarda arıza kodları bulunmaktadır. Bu sebeple Daikin vrf klima arıza kodu da bulunmaktadır. Bu sayede klima üzerinde ki sorunlar daha kolay çözülebilmektedir. Daikin klima arıza kodları aşağıda sizler için anlatılmış bulunmakta.

  • U0 Arıza Kodu: Bu hata kodu ile dış ünitede bulunan soğutucu akışkanın yetersiz olduğu anlaşılmaktadır. Soğuk üfleme veriminde ki düşüşe yol açan bu Daikin vrf arıza kodu çözüm açısından oldukça kolaydır.
  • U2 Arıza Kodu : Bu Daikin vrf arıza kodu yüksek gerilimi ifade etmektedir. Yani herhangi bir elektrik kesintisinin ardından ve ya normal olarak gelen elektriğin yüksek voltajda olmasını göstermektedir. Daikin vrf klima arıza kodu aldığınız takdirde yapmanız gerek ilk şey, klimanın şalterini kapatmak olmalıdır. Aksi takdirde zarar görebilir ve beyni yanabilir.

vrf klima servisi

Diğer Daikin VRF klima arıza kodları:

U0: Soğutucu akışkan eksikliği nedeni ile alçak basınçta düşüş veya genleşme vanası arızası

U1: Ters faz (Fazların sırasını değiştir)

U2: Yetersiz voltaj veya besleme arızası

U4: İç üniteler arası iletişim hatası

U5: Uzaktan kumanda ile iç ünite arasında iletişim hatası

U7: Dış üniteler arası iletişim hatası

U8: Master ve slave kumandalar arası iletişim hatası

U9: Aynı sistemdeki iç ve dış üniteler arsı iletişim hatası

UA: İç ünite sayısında aşırılık

UC: Merkezi uzaktan kumandanın adres kopyalaması

UF: Set edilmemeiş soğutucu akışkan sistemi, kablolama uyuşmazlığı

UH: Sistem hatası

L4: Dış ünite inverter soğutucu kanatçık sıcaklık artışı

L5: Dış ünite inverter ani aşırı akım

L8: Dış ünite inverter termostad sensörü kompresör aşırı yükü

L9: Dış ünite inverte kompresör kilitlemesi

LC: Dış ünite inverte ve kontrol PCB arızası

P1: Dış ünite inverter aşırı dalgalanma koruması

P4: Dış ünite inverter soğutucu kanatçık sıcaklık artışı sensörü arızası

Arıza Olmayan Durumlar

Birçok klimada arıza kodu bulunmaktadır. Ancak Daikin vrf arıza kodları görmediğiniz takdirde klimanızda problem olduğunu düşünüyorsanız, yaptığınız ayarlardan dolaydır. Kesinlikle bir arıza söz konusu değildir. Daikin VRF klima servisi yetkililerini aramanız gerekmektedir.

Bilinçsiz Müdahalelerden Kaçının Yetkili Servise Güvenin!

Çevrenizde ki insanlara danıştığınız sorunlar için herkes farklı farklı çözüm yolları söyleyebilir. Ancak bu durum kesinlikle riskli bir harekettir. Vrf klima arıza kodları karşısında yapacağınız işlemler klimanıza zarar verebilir. Bu sebeple en güzel çözüm yolunu sizler için sunacak olan yetkili servislere başvurmalısınız. Her türlü sorunun çözümünü yapabilecek olan bu servisler ile klimanızda olan problemler saniyeler içerisinde geçecektir. Daikin klima arıza kodları hakkında oldukça fazla bilgi sahibi olan yetkili servis çalışanları, Daikin vrf klima arıza kodu almanız durumunda klimalarınızı en doğru şekilde onararak tekrar hizmete hazır hale getirmektedir.

Hemen Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır! +90 (212) 923 11 56