Konum: Klima Uzmani

Klima Uzmanı - Klima Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kullanılacak Mekânı Belirleyin

vrf Klima Almadan Önce Bilinmesi GerekenlerSatın alınacak olan klimaya karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi klimanın nerede ve ne şekilde kullanılacağı faktörüdür. Bu durumu önceden belirleyerek gereksiz bir masraftan kurtulmanın peşinen önüne geçmiş olacaksınız.

Coğrafi Bölge, Yalıtım ve Nem Durumu, Güneş Alma Açısı

Klimanın kullanılacağı mekânın yer aldığı coğrafi bölge, ortamın yalıtım durumu, mekandaki ortalama kişi sayısı, odanın güneş alma durumu gibi maddeler, klimanın performansını etkileyen en önemli hususlar olarak dikkat çekiyor. Ayrıca ortamdaki nem durumu, sigara içilip içilmeyeceği gibi ayrıntılar içinde klimaların ek özellikler ile donatılacağını unutmayın.

Montaj Yerinin Belirlenmesi

Cihazın monte edileceği yeri iyi belirleyin. Zira klimanın yerini değiştirmek size yüklü bir külfet getirecektir. İç ve dış üniteler arasındaki uzaklığın üretici tarafından belirlenmiş sınırların üzerine çıkmamasına özellikle dikkat etmek gerekir. Isıyı iç mekâna iletmek için kullanılan bakır boru, mesafe arttıkça ısıyı izole edebilme özelliğinden kayıplar verecektir. Ayrıca montaj için ayrılan malzemelerin bir sınırı mevcuttur ve unutmayın ki montaj ekibi bu sınırların aşılması halinde ek ücret talep edecektir.

Klimadan Ne Beklediğinizi Belirleyiniz

Montaj yeri, klimanın kullanılacağı mekanın özelliklerinin belirlenmesi gibi detayları sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşturdunuz. Peki klimadan ısıtma veya soğutma işi dışında alternatif beklentileriniz var mı? Bu sorunun cevabı "ferah bir hava" olarak açık ve net bir şekilde verilebilir. Siz de serin ve sıcak havanın dışında konforlu, temiz ve doğal havayla bütünleşmek istiyorsanız Mitsubishi klimadan vazgeçmeyiniz.

Filtre sistemleri klimalarda belirleyici özelliklerdendir.

Bunların içersinde en önemlileri filtre ve plasma olarak adlandırılan hava temizleme özellikleridir. Klimadan klimaya farklılık gösteren bu filtreleme sistemleri, daha fazla nem alma, sigara kokusu giderici, daha fazla oksijen salınımı gibi farklılıklar içerirler. Satın alacağınız klimada ihtiyacınıza uygun olan özelliğin yer almasına özellikle dikkat edin. Zira her ek özellik daha fazla elektrik tüketimi gibi bir durum oluşturarak hem cebinize hem de doğaya daha fazla zarar verir.

Sessizlik sizin için önemliyse?

Satın aldığınız klimayı kullanacağınız ortamın durumuna göre karar vermeniz gereken bir başka husus da sessizlik konusu. Özellikle iç ünitede yer alan fanın daha güçlü olması gibi durumlar gürültüyü artırıcı bir etki ortaya çıkarır. Havanızı temizlerken gürültünün esiri olmak istemezsiniz değil mi?