Konum: Toshiba

Toshiba Vrf Sistem Klima Özellikleri

vrf-klima-7Yaşam alanlarınızda konfor, hijyen ve ferahlığı bir arada sağlayacak olan Toshiba Vrf klimaların üstün özellikleriyle tanışın.

Tüm odalarda mükemmel sıcaklık kontrolü için yeni kontrol sistemi

SMMS-i’de kullanılan yeni ve akıllı kontrol sistemlerimiz sayesinde, her bir odanın ihtiyaç duyduğu soğutucu akışkan miktarı iç ünite modeli, mesafe ya da yükseklik farkı dikkate alınarak hesaplanır. Böylece her bir iç üniteye ihtiyaç duyulan miktarda soğutucu akışkan gönderilir.

Yeni VRF sistemimiz sadece bir iç ünite için değil, sistemdeki tüm iç üniteleri bu şekilde kontrol eder.

 VRF Seçim özgürlüğü

Değişken soğutucu akış, inverter kontrolüne bağlı direkt genleşmenin avantajlarından ve en son elektronik kontrollerden yararlanır. Bu teknolojinin, sistem tasarımından montaja ve işletim aşamasına kadar pek çok avantajı vardır.Geniş iç ünite seçenekleri ile her türlü binanın kolayca iklimlendirilebilmesi VRF’yi en esnek çözüm haline getirir.SMMS-i dış ünitelere ek olarak, Toshiba

iki farklı VRF sistemine daha sahiptir: Aynı anda ısıtma ya da soğutma yapabilen SHRM ( ısı geri kazanımlı ) ve küçük mekanlar için Mini-SMMS sistemleri.

Tipik uygulamalar ve avantajlar

Toshiba VRF sistemleri emniyet, güvenilirlik, konfor, montaj kolaylığı ve enerji tasarrufunu birlikte sunar. Bu sistemlerin tipik uygulamaları, enerji tasarrufunun ön planda tutulduğu alışveriş merkezleri, ticarethaneler, hastaneler ve hepsinden de önemlisi otellerdir.

Şimdilerde bu sistemler, birden fazla odada iklimlendirme ihtiyacı duyulan lüks konut projelerinde de sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

Direkt genleşmeli iç üniteler kolay-düşük maliyetli montaj ve mükemmel bir performans sağlar.

Ayrıca, iç ünite seçenekleri arasında taze hava sağlayan model ve kapasiteler de mevcuttur.

Toshiba’ya göre enerji tasarrufu

Bu sistemlerdeki gelişmiş elektronik teknolojileri, enerji tasarrufu sağlayan kapasite kontrollerine izin verir, özellikle de çalışma ömrünün çoğunun geçtiği kısmi yüklerde istenilen enerji tasarrufuna inverter kontrolü ve her bir iç ünitede kullanılan PMV vanaları sayesinde ulaşılmıştır. Ayrıca, dış ünitelerin çektiği elektrik, cihazların çalışma alanlarında ısı yükünün düşmesi ile birlikte düşecektir, bu da kısmi yüklerdeki verim oranını önemli hale getirmektedir.

Ayrıca bakım maliyetleri de minimuma indirilmiştir. İç ünite filtrelerinin periyodik olarak temizlenmesinin dışında, hiçbir rutin bakım çalışması gerekmemektedir.

Toshiba Klima VRF Özellikleri

 • Alandan tasarruf eder.
 • Yeni nesil VRF Klimalar önce nesillere oranla daha hafif ve daha kompakt boyutlara sahiptirler.
 • Aşırı hava koşullarında rahatlıkla çalışabilir. Çok soğuk yada çok sıcak koşullarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Yedek kompresörler sayesinde arıza yapsa dahi çalışmaya devam eder.
 • İç üniteler birbirinden bağımsız kontrol edilebilir. Ayrıca üniteler birbirinden bağımsız olarak hem sıcak hem soğuk modda çalışabilirler.
 • Olası arıza durumlarında iç ünitelerin bakım ve onarım işleri sistem tamamen durdurulmadan birbirinden bağımsız bir şekilde yapılır.
 • Enerji tasarrufu yaparak çevreyi ve bütçenizi korur.
 • Önceden zaman ayarı girilebilir. Bu sayede siz ortamda olsanız da olmasanız da cihazınız dilediğiniz zaman devreye girer veya devreden çıkar.
 • Acil durumlarda devreye girecek şekilde tasarlanmış ikinci bir kompresörü vardır. Bu sayede sistem asla tam anlamıyla devre dışı kalmaz.
 • İşletme maliyetlerinizi düşürür.
 • İnternet üzerinden kontrol paneli takip edilebilir.
 • Haftanın her günü için farklı ayarlar girilebilir.
 • Uzun borulama mesafesine sahiptir.
 • Yüksek binalarda kolaylıkla kurulum yapılabilir.