Konum: Satış Sonrası

Vrf Klima Satış Sonrası Servis Destek

vrf-servisMontaj işlemlerinin gerçekleştirilmiş Vrf klima sisteminin periyodik bakımını yaptırmak oldukça önemli bir konudur. Klimanızın kalitesi kadar ürünü satın aldıktan sonraki süreçte de bu alanda deneyimli ve donanım sahibi bir servise ihtiyaç duyulacaktır.

Bağlantıları ve çalışma prensipleri oldukça hassas olan merkezi iklimlendirme sistemleri bakımı kesinlikle yetkili servis personeli vasıtasıyla gerçekleştirilmelidir. İç ve dış ünitelerin rutin bakımları düzenli olarak yapılan cihazlar satın aldığınız ilk andaki gibi performans sağlayarak düşük enerji harcar.

Satış Sonrası Montaj

Vrf klima sistemlerinizin montaj çalışmaları deneyimli ve donanımlı teknisyenlerimizi ile sağlanmaktadır. Kurulum için gerek görülecek bilgiye sahip olan çalışanlarımız garantili, güvenli ve kusursuz bir montaj gerçekleştirerek kullanım süresine bağlı oluşması muhtemel problemleri minimum seviyeye indirecektir.

Bakım Faaliyetlerinde Profesyonel Hizmet

VRF bakımı aksatılmaması gereken bir servis hizmetidir.

Kurulumu yapıldığı bölgeye göre senede ortalama 2-4 sefer olmak kaydıyla düzenli bakımları yapılmalıdır. Bu uygulama vrf klimayı kullandığınız alana göre değişirken otel ve pansiyonlarda yılda iki kez yeterli olurken, hastanelerde bu sayının dört olması gerekmektedir.

Klima Bakımında:

  • Filtre bakımı
  • Gaz seviye kontrolleri
  • Elektronik aksam kontrolü
  • Kompresör ve voltaj ölçümü

gibi temel uygulamaları kapsar. Kimyasal ilaçlarla temizlenen klimalar hijyenik, sorunsuz ve maksimum performans ile işlevini sürdürmeye devam edecektir.

Klima Onarımı

Muhtemel VRF arızalanmalarında tamir işlemlerinin kesinlikle yetkili servis aracılığıyla onarılması gerekmektedir. Son derece karmaşık olan ve profesyonellik isteyen Vrf model cihazlar arıza tespiti sırasında bile ileri teknoloji test cihazlarına ihtiyaç duymaktadır. Oldukça maliyetli olan bu ürünlerin tamiri bilgi ve uzmanlık gerektirdiğinden deneyimsiz bireylerin bu çalışmaları yürütmeleri neticesinde yüksek servis ücretleri verdiğiniz gibi onarım süresi de oldukça uzayacaktır.

Uyarı!

Yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmeyen montaj, bakım ve onarım hizmetleri yanlış işlemlerden dolayı aşılması oldukça güç problemlerle karşı karşıya kalmanıza yol açabilir. Ayrıca cihazınızın garanti kapsamından çıkacağını da unutmayın!