Konum: Daikin

Daikin VRV Nedir?

daikin-vrvOfisler, oteller ve önemli mağazalar gibi camla kaplı geniş alanları bulunan akıllı ticari binalar için son yıllarda sıkça kullanılmaya başlanan bir uygulamadır ve yalnızca klimalar kullanılarak dağıtılan yardımcı güneş ısısı içerir. Klimalar artık her geçen daha fazla miktarda dengeli ve konforlu bir iç ortam gerektiren hemen hemen tüm modern mimari konseptlerin değişmez bir parçası olarak algılanmaya başlanmıştır.

Geniş Çalışma Aralığı

Su soğutmalı jeotermal serisi, ısıtma modunda -10°C ‘ye* kadar bir giriş suyu sıcaklığına sahiptir; bu da su soğutmalı uygulama aralığını genişletmektedir.

Yüksek Enerji Verimliliği, 2 Aşamalı Isı Geri Kazanımından Kaynaklanır

VRV®-W, 2 aşamalı bir ısı geri kazanım özelliğinden yararlanır. İlk aşama, soğutucu akışkan sisteminde gerçekleştirilir ve yalnızca ısı geri kazanım ünitelerine uygulanır. Soğutma modunda iç ünitelerden atılan ısının tamamı ısıtma ihtiyacı olan alanlardaki ünitelere

Kısa Defrost Süresi

Defrost için gerekli süre, 4 dakikaya, yani standart VRV®III sisteminin sağladığı sürenin (10 dakika)² yarısına düşürülmüştür, böylece daha düzenli bir iç ortam sıcaklığı sağlanmış ve konfor düzeyi oldukça yükseltilmiştir.

Yüksek COP

İki aşamalı basınçlandırma teknolojisinin kullanımı, -10°C dış ortam sıcaklığında 3.0’ün üzerinde bir COP değerine sahiptir ve düşük ortam sıcaklıklarında enerji tasarrufu performansını yükseltir. Bu nedenle, yıllık enerji maliyetleri, standart heat pump sistemine göre oldukça düşüktür.

Kısa Isınma Süresi

Isınma süresi, özellikle düşük dış ortam sıcaklıklarında önemli ölçüde azaltılmıştır. Üfleme sıcaklığının 40°C’ye ulaşması için gerekli süre %50 oranında düşürülmüştür.